Klub Pod Czarcim Pazurem

Klub pod Czarcim Pazurem

W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo instynktów, moc twórcza, naturalna zmysłowość i mądrość. Kierując się tymi przesłankami jesienią 2009 roku powstał w Kluczborskim Domu Kultury kobiecy “Klub pod Czarcim Pazurem”. Wbrew potocznym skojarzeniom członkinie klubu stworzyły atmosferę wzajemnego wsparcia, przychylności i pomocy ale przede wszystkim przedniej zabawy.

Z okazji okolicznościowych świąt “Klub pod Czarcim Pazurem” przygotowuje spektakle słowno-muzyczne, które bawią licznie zgromadzoną publiczność. “Babę zesłał Bóg”, “Kochać, jak to łatwo powiedzieć”, “Próba generalna” to tylko niektóre tytuły zabawnych i czarcim pazurem prezentowanych przedstawień. Pozytywne opinie sprawiły, że w szeregi zespołu wstąpiły nowe aktorki. “Klub pod Czarcim Pazurem” otworzył się również na płeć przeciwną co z pewnością dodało nowego, głębszego spojrzenia na dotykane tematy. “Hej baby, baby nad babami”.

Instruktor: Lubomira Krzenciessa

Teatrzyk KRASNAL

Zajęcia teatralno – plastyczne – to propozycja dla dzieci w wieku  ( 5 – 7) lat. Podczas zajęć dzieci poprzez różnorodne formy wyrazu artystycznego bawią się w Teatrzyk. Rozwijają też swoją pomysłowość i wyobraźnię w trakcie zabaw słowno –plastycznych opartych o teksty literackie dla najmłodszych. Uczestnicy zajęć biorą udział w programach artystycznych przygotowanych przez Kluczborski Dom Kultury ( obchody Dnia Niepodległości,” Spotkanie przed wigilią”).

Instruktor: Anita Szelągowska

Teatrzyk Krasnalek
Opolski Teatr Rozmaitości

(O!)Polski Teatr Rozmaitości

Powstał we wrześniu 2020 r. Działa w ramach Stowarzyszenia „Pro Arte” na rzecz promocji kultury i sztuki oraz we współpracy z Kluczborskim Domem Kultury. Jego zespół tworzą aktorzy-amatorzy, wywodzący się z grupy teatralnej dawnego ,,Teatru Komedia”, która dała się poznać widzom dzięki takim spektaklom teatralnym jak: Szał menopauzy” czy „Siostrunie”. W założeniu Teatru jest prezentowanie zróżnicowanego repertuaru skierowanego zarówno do widza dorosłego jak i tego najmłodszego.

Opiekun: Beata Gwozdecka

Skip to content